Na początku aby otrzymać kasę, zgodnie z trybem muszę dostarczyć 2 oświadczenia (były w liście 2 kopie, na wszelki wypadek polecam zrobić więcej) oraz zaświadczenie z Urzędu Pracy o nieprowadzeniu działalności gospodarczej.

Co ciekawe oświadczenia nie wymagają żadnej podkładki, wystarczy pojawić się z poręczycielami na podpisanie umowy z ważnymi dowodami osobistymi i to wystarczy!

Wracając idę do urzędu skarbowego, tam dowiaduję się, że na takie coś czeka się 7 dni - no pięknie robocze 7 dni to będzie to akurat na 30! Mogłem iść w piątek od razu. Na szczęście nie poddaję się nigdy i pytam, czy jest możliwość szybciej, potrzebuję to na środę i bla, bla. Pani kręci głową ja robię minę kota ze Shreka i urzędnik też człowiek, mówi, że się postara - o tak!

Skoro to pozałatwiane to czas dogadać się z poręczycielami, jeden znajomy ma umowę o pracę na mniejszą kwotę niż 2800 brutto i umowę o dzieło co miesiąc co łącznie daje mu zdecydowanie więcej - niestety nie może być, musi być jedna umowa. No to szukam dalej - na szczęście udało się Łukasz i Paulina - dziękuję Wam bardzo za pomoc!